Žaislai

Žaislas - žaidimui naudojamas daiktas. Žaislai dažniausiai skirti pasilinksminimui ir pramogai, bet gali būti skirti kitokiam tikslui. Yra žaislų, kurių paskirtis – vaikų parengimas suaugusiųjų gyvenimui. Pvz., kaip jojama arkliu vaikui padeda suprasti lazda su arklio galva gerokai anksčiau, negu jis sugeba balne . Panašiai vaiką moko vairavimo įgūdžių šiuolaikinės žaislinės mašinėlės. išsilaikyti

Istorija

Pirmieji senoviniai žaislai, degto molio arkliukai, surasti Egipte, kuriems, kaip manoma yra buvo 2500 m. Rodo saloje, Graikijoje, arcŽaislai vaikamsheologai  rado dar senesnių nedidelių žaislinių gyvūnėlių.

Viduramžiais populiariausi žaislai buvo barškynės ir sukučiai, vėlesniais laikais įsigyti įmantrių ir madingų žaislųtik turtingos šeimos. Vieninteliai žaislai griežto auklėjimo šeimose, kuriais buvo leidžiama žaisti tik sekmadieniais (pvz., Nojaus arkos modelis), būdavo susiję su Biblija. galėjo

Mūsų laikais, nei kada nors anksčiau, yra daugiausia žaislų. Kad ir koks didžiulis masiškai gaminamų žaislų pasirinkimas, bet paklausūs ir namie padaryti paprasti žaisliukai, kuriais žaisdavo ir senovės egiptiečių vaikai.

Tėvai, kurie nori visapusiškai išlavinti vaikus, stengiasi, kad žaislai aprėptų kuo skirtingesnes lavinimo sritis: atminčiai, smulkiajai ir stambiajai motorikai, mąstymui ir dėmesiui, atsipalaidavimui ir humorui, meninių gabumų lavinimui, skatinantys domėtis įvairių rūšių mokslais.

Populiariausi žaislai

Lankas – žaidimams šimtmečiais vaikai naudodavo daugelyje pasaulio šalių statinių lankus ir medinius ratus. Juos ridendavo, svaidydavo į viršų ar sukdavo apie kūną.Žaislai vaikams

Lėlės –  darydavo iš vaško, skudurų, popieriaus, medžio. Lėlės su trapiomis porceliano galvutėmis praeitame šimtmetyje būdavo aprengiamos puikiais drabužėliais. Šiuolaikinės lėlės yra labiau patvarios. Kai kurios jų gali kalbėti, vaikščioti ir valgyti. 

Žaislinės mašinėlės renkamos ne tik vaikų, bet ir suaugusiųjų. Kai kurie valdomi distanciniu pultu žaisliniai modeliukai, gali važiuoti ir būti vairuojami.

Statybiniai žaislai – pvz., Lego - moko statybos įgūdžių, lavina vaizduotę. Sujungiant įvairių dydžių ir formų detales, galima pastatyti ką tik panorėjus.

Elektroniniai žaislai – žaislai, varomi baterijomis. Jie lavina žaidėjo proto guvumą ir reakciją. Mikroschema, esanti viduje, yra tokia maža, kad kišenėje telpa net sudėtingi žaidimai.

Meškiukai Tedžiai. Vardas kilo 1902 m., medžioklės metu,  tuomet, kai JAV prezidentas Teodoras Ruzveltas  nenušovė mažo meškiuko, nes atsisakė tai padaryti. Netrukus svarbiausiuose laikraščiuose tai buvo aprašyta, o parduotuvėse pradėta prekiauti meškiukais tedžiais. Šis žaislas dabar gaminamas visokio dydžio ir spalvų, bet išlieka dauguma pagrindinių jo bruožų. 
Data: 2009-05-31

Apklausa

Kokia proga vaikui reikia dovanoti "dideles" dovanas?
x
paieška
Neradote reikiamos įmonės ar informacijos? Ieškokite visuose DU.lt projektuose:
Vaikams2.lt - DU.lt dalis